Akce a přednášky

Další rebozo seminář s Katkou Beardmore (V objetí domorodky) bude v Chaloupce u Medníku v sobotu 8.10.2022. 

Seminář je vhodný pro ty z vás, které pracují se ženami a rebozem, tedy zejména duly a poporodní duly, ženy, které pečují o ženské zdraví a pánevní dno.

Tento seminář je pro ty z vás, které s rebozem začínají nebo které jej používají, chtějí se naučit základní techniky a do hloubky vyslechnout příběh reboza za všemi těmito technikami.

Tento seminář je také o základních technikách práce s rebozem, ale půjdeme mnohem hlouběji za jednotlivé techniky. Naučíme se spojit se s rebozem a jeho příběhem, který se vypráví v generacích žen už po staletí.

Na tomto semináři se nebudeme učit techniky masáží těhotných žen. Ale vyzkoušíme si určitě otevírací předporodní rebozo rituál.

Seminář je určen pro max. 9 žen. 

O rebozu a jeho používání

V tradičních kulturách pomáhá ovázání podbřišku správnému postavení dělohy, která může být vychýlená ze správné polohy vlivem životního stylu, zvedání těžkých břemen, nesprávného cvičení apod. Pokud to není vyloženě prolaps dělohy, který žena cítí, o změněné poloze většinou nevíme. Přesto, je tato situace zdrojem mírných až vážnějších problémů, které ale nejsou s dělohou nijak spojovány. Mohou jimi být menstruační problémy, hormonální nerovnováha, problém s otěhotněním nebo třeba problémy při porodu. Západní medicínský systém vůbec "neoperuje" se změnami v pozici dělohy. To je ohromný rozdíl oproti tradiční ženské medicíně, hlavně střední a jižní Ameriky, pro kterou je správná pozice dělohy jedním z klíčových parametrů zdraví ženy. (Kateřina Beardmore, Domorodka.cz)

 

V celodenním setkání s mexickým rebozem:

  • Povíme si o důležitosti ochrany a vázání podbřišku pro zdraví ženy, a to ve všech obdobích života ženy. 
  • Dozvíme se jak užívají rebozo v tradičních kulturách, kde ženy váží rebozo už svým dcerám v období dospívání a proč tomu tak je. 
  • Povíme si o pravé síle mexického reboza předávaného po generace žen, rituálech předání z matky na dceru, z babičky na vnučku, ručním tkaní a síle a energii vetkané do těchto krásných látek. 
  • Zaměříme se na vlastní pánevní dno, jeho péči a podporu s rebozem, protože péče o druhé začíná péčí o sebe. Procítíme si účinky reboza samy na sobě. 
  • Dobrá péče o ženské pánevní dno je prevencí nemocí a podporou pro zdravé těhotenství. Budeme se věnovat důležitosti reboza a jeho použití během těhotenství a v šestinedělí. 
  • Dopřejeme si pečující masáž s rebozem navzájem. 
  • Dáme prostor dotazům a potřebám, které ve skupince přítomných žen vzniknou.

Na tento základní seminář práce s rebozem navazují s Katkou Beardmore semináře věnující se technikám otevíracího rituálu pro těhotné ženy a zavíracímu rituálu pro ženy. Semináře s Katkou v Chaloupce u Medníku vypisujeme i na základě poptávky, tak neváhejte napsat, máte-li zájem s Katkou o seminář a konkrétní téma. Během seminářů jsou k dispozici reboza ze skladu Colores Mexico.

Cena: 1.200 Kč (v ceně je vegetariánský oběd a domácí koláč, nápoje)

Čas: 9.30 - 17h 

Adresa: Chaloupka u Medníku, Třebsín č.p.97, 25744 Krňany. Podrobná mapa, GPS, a dopravní info.

Registrace je zde.

 

Katka Beardmore

www.domorodka.cz

Touha porozumět sobě a životu okolo mě vedou k nekonečnému poznávání těla, psychiky a celého Vesmíru. Díky tomu jsem vystudovala zdravotnickou školu, homeopatii a naturopatii, absolvovala nespočet různorodých seminářů o léčení a seberozvoji. Tím největším pohonem pro toto hledání, je má ohromná citlivost na všech úrovních, kterou jsem určitý úsek svého života vnímala jako velké omezení a i nespravedlnost. Citlivost se stala mojí učitelkou.

Díky mateřství a všem těžkým zkušenostem s ním spojeným, jsem se začala zabývat také poporodní a těhotenskou péčí o ženy. Posledních šest let čerpám zejména od žen z tradičních kultur světa, kterým jsem nesmírně vděčná za jejich sdílenou moudrost a otevřená srdce. Ženy ve všech podobách jsou mojí stálou inspirací. 

Kontakt a otázky spojené s odbornou částí semináře: Katka, gaia@reborn.com, tel. 776 568 040.

 

Maruška, Colores Mexico

Maruška se postará o vše co se týče vašeho pohodlí v Chaloupce u Medníku, uvaří, upeče a dá k dispozici potřebná reboza pro práci na semináři. Nemáte-li vlastní, můžete si přímo na místě rebozo zakoupit. Platba kartou možná.

Kontakt a otázky spojené s dopravou, chaloupkou, rebozy: Maruška, coloresmexicoeu@gmail.com, tel. 737 432 448.

 

IMG_6611