KABELKY A BATOHY OD REYNY 

RUČNĚ TKANÉ A PŘÍRODNĚ BARVENÉ Z VLNY 

BLANCA

KOLEKCE OD REYNY PRO ROK 2021

LILA

KOLEKCE PRO ROK 2021 Z DÍLNY REYNY

COCHINILLA ROJA

KOLEKCE PRO ROK 2021 Z DÍLNY REYNY

REYNA DE ORO

KOLEKCE OD REYNY PRO 2021

ORO AZUL - MODRÉ ZLATO

KOLEKCE ROKU 2021 Z DÍLNY REYNY

Kabelky Oro Azul jsou barvené celé bylinou, která je nazývána modrým zlatem. Barvení tímto tradičním způsobem je postupně nahrazováno průmyslovými barvivy a jen posledních pár rodin v Mexiku uchovává tyto tradice. A tak i my jsme podpořili jeho uchování a Reyna používá jako modré barvivo pouze modré zlato. Více o tomto barvivu u nás na blogu.

FUERZA

A NĚKOLIK SILOU NABYTÝCH KABELEK ROKU 2021 OD REYNY

KLIKNĚTE NA FOTKU, PROTOŽE Z KAŽDÉ STRANY DOSTANETE JINOU KABELKU 

TIERRA - ZEMĚ

KOLEKCE REYNY ROKU 2020 V BARVÁCH ZEMĚ - TIERRA

BATŮŽKY - MOCHILAS

KOUPÍ TĚCHTO VÝROBKŮ PODPOŘÍTE

REYNA

Tyto výrobky pochází z dílny Reyny. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Má několik certifikátů z uměleckých řemeslných škol. Reynu s její maminkou jsme objevily na řemeslném trhu prezentujícím tradice v Mexico City a hned jsme se za ní vydaly na 10 hodinovou cestu do horské vesnice regionu Oaxaca.

Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.

PODĚKOVÁNÍ

ATELIÉR OLIVA

Krásné fotky výrobků tkalců pochází z Ateliér Oliva od Veroniky Olivové. 

Děkujeme za obrovskou vlnu podpory pro Colores Mexico již od jeho počátků. Děkujeme za krásné fotky, které dávají život všem výrobkům od mexických tkalců.

www.facebook.com/atelieroliva