KABELKY A BATOHY Z VLNY

Všechny výrobky jsou z vlny, jsou přírodně barvené a ručně vytvořené. Každý výrobek je originál.

Tyto vlněné výrobky kupujeme od naší spolupracovnice Reyny a její rodiny. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.


Již během podzimu přibude mnoho krásných výrobků z dílny Reyny, na které se již nyní můžeme těšit.

REYNA


Tyto výrobky pochází převážně z dílny Reyny, ale i dalších žen z této oblasti Oaxacy. Při každé cestě se snažíme podpořit co nejvíce výrobců a žen, které vlněné výrobky vytváří.

Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.


Více fotek v části O nás.