KABELKY A BATOHY OD REYNY 

RUČNĚ TKANÉ A PŘÍRODNĚ BARVENÉ Z VLNY 

KAŽDÝM ROKEM OBJEDNÁVÁME OD REYNY ASI 25 AŽ 30 KABELEK, KTERÉ PŘIJEDOU DO ČECH V LETNÍCH MĚSÍCÍCH. 

NÁVRHY NA VZORY JSOU ČISTĚ JEJÍ AUTORSKOU PRACÍ.

ORO AZUL - MODRÉ ZLATO

Z KOLEKCE ROKU 2021 Z DÍLNY REYNY ZBÝVAJÍ JEŠTĚ TYTO VÝROBKY

Kabelky Oro Azul jsou barvené celé bylinou, která je nazývána modrým zlatem. Barvení tímto tradičním způsobem je postupně nahrazováno průmyslovými barvivy a jen posledních pár rodin v Mexiku uchovává tyto tradice. A tak i my jsme podpořili jeho uchování a Reyna používá jako modré barvivo pouze modré zlato. Více o tomto barvivu u nás na blogu.


REYNA DE ORO

Z KOLEKCE OD REYNY PRO 2021 ZLATISTÝCH BAREV SI MŮŽETE VYBRAT:


BLANCA

Z KOLEKCE OD REYNY PRO ROK 2021 ZBÝVAJÍ JEŠTĚ TYTO VÝROBKY. NOVÉ TKALCOVSKÉ POKLADY DORAZÍ NA PODZIM 2022.VÝPRODEJ KABELEK Z DŘÍVĚJŠÍCH KOLEKCÍ

Reyna Elegante

Dámská kabelka decentních barev a přesto výrazná díky vetkaným symbolům na jejím středu. Symboly slunce pochází ze starodávné zapotécké kultury z mexické Oaxacy a tato práce je z dílny naší spolupracovnice Reyny. Kabelka je jedinečným originálním kouskem. Nazvali jsme ji Bella, tedy Krásná, a zaslouženě. Je rozměry maličko menši nežli "klasiky", ale stále se do ní vejde papír na A4. Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Barvy načervenalé pochází z "cochinilla", česky larvec nopálový. Více na našem blogu. Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů. Každý kus je originál. Ze zadní strany kabelky bez vetkaných symbolů. Rozměry: šírka 40cm, výška 30cm, šíře dna 7cm. Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce. Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna. All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colours are the so called "cochinilla". More on our Blog. Each product is original. Different basic design from the back side. Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight. Dimensions: width 40 cm, height 30 cm, 7 cm of the bottom. Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper. The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

2 200,00 Kč 2 400,00 Kč

Tierra Cíclos de Vida

Menší klasika typu bonbón jako elegantní a originální doplněk dámského šatníku. Různorodé barvy, které se navzájem vkusně doplňují, umožní kombinace různých barev dámského šatníku. Barevné proužky a symboly v kombinaci s ručním tkáním a přírodním barvením od rodiny Reyny dodají energii majitelce takovéto kabelky. Originální kabelka pocházející z mexické Oaxacy z dílny naší spolupracovnice Reyny. Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Červené barvy pochází z “cochinilla”, česky larvec nopálový. Více na našem blogu. Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů. Každý kus je originál. Mírně odlišný vzor z každé strany kabelky. Rozměry: šírka 26cm/46cm ve dně, výška 28cm, šíře dna 10cm. Typ bonbón. Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce. Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna. All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colour comes from so called “cochinilla”. More on our Blog. Each product is original. Slightly different design from each side. Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight.  Dimensions: width 26cm/46cm on the bottom, height28cm, 10cm width of the bottom. Type bonbon. Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper. The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

1 600,00 Kč 2 200,00 Kč

Serpientes de Renovación

Menší klasika typu bonbón jako elegantní a originální doplněk dámského šatníku. Různorodé barvy, které se navzájem vkusně doplňují, umožní kombinace různých barev dámského šatníku. Symboly obnovy života starodávné zapotécké kultury Mexika v kombinaci s ručním tkáním a přírodním barvením od rodiny Reyny dodají energii majitelce takovéto kabelky. Originální kabelka pocházející z mexické Oaxacy z dílny naší spolupracovnice Reyny. Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Červené barvy pochází z "cochinilla", česky larvec nopálový. Více na našem blogu. Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů. Každý kus je originál. Mírně odlišný vzor z každé strany kabelky. Rozměry: šírka 26cm/46cm ve dně, výška 28cm, šíře dna 10cm. Typ bonbón. Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce. Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna. All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colour comes from so called "cochinilla". More on our Blog. Each product is original. Slightly different design from each side. Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight. Dimensions: width 26cm/46cm on the bottom, height28cm, 10cm width of the bottom. Type bonbon. Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper. The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

1 600,00 Kč 2 200,00 Kč

Rayos de Colores con Azul

Dámská elegantní kabelka s různo barevnými proužky, které se hodí do prosluněného podzimního dne, i sluncem nabytého léta. Barvy dodají energii nejen vám, ale i vašemu šatníku, který rozhodně obohatí o tento elegantní, a přitom výrazný kousek. Velikostí je to "klasika", takže do ní bez problému dáte pracovní dokumenty, i veškeré nezbytné drobnosti. Originální kabelka pocházející z mexické Oaxacy z dílny naší spolupracovnice Reyny. Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Barvy načervenalé pochází z "cochinilla", česky larvec nopálový. Více na našem blogu. Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů. Každý kus je originál. Mírně odlišný vzor z každé strany kabelky. Rozměry: šírka 46cm, výška 38cm, šíře dna 9cm. Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce. Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna. All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colours are the so called "cochinilla". More on our Blog. Each product is original. Slightly different design from each side. Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight. Dimensions: width 46cm, height 38cm, 9cm of the bottom. Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper. The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

1 600,00 Kč 2 400,00 Kč

Rayos de Colores con Rojo

Dámská elegantní kabelka s různo barevnými proužky, které se hodí do prosluněného podzimního dne, i sluncem nabytého léta. Barvy dodají energii nejen vám, ale i vašemu šatníku, který rozhodně obohatí o tento elegantní, a přitom výrazný kousek. Velikostí je to “klasika”, takže do ní bez problému dáte pracovní dokumenty, i veškeré nezbytné drobnosti. Originální kabelka pocházející z mexické Oaxacy z dílny naší spolupracovnice Reyny. Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Barvy načervenalé pochází z "cochinilla", česky larvec nopálový. Více na našem blogu. Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů. Každý kus je originál. Mírně odlišný vzor z každé strany kabelky. Rozměry: šírka 46cm, výška 38cm, šíře dna 9cm. Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce. Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna. All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colours are the so called "cochinilla". More on our Blog. Each product is original. Slightly different design from each side. Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight. Dimensions: width 46cm, height 38cm, 9cm of the bottom. Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper. The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

1 600,00 Kč 2 400,00 Kč

  REYNA KOLEKCE 2021

  A TOTO JE VÝBĚR NĚKOLIKA SKVOSTŮ, 

  KTERÉ JSME OD REYNY MOHLI VIDĚT V ROCE 2021

  KOUPÍ TĚCHTO VÝROBKŮ PODPOŘÍTE

  REYNA

  Tyto výrobky pochází z dílny Reyny. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Má několik certifikátů z uměleckých řemeslných škol. Reynu s její maminkou jsme objevily na řemeslném trhu prezentujícím tradice v Mexico City a hned jsme se za ní vydaly na 10 hodinovou cestu do horské vesnice regionu Oaxaca.

  Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, modrým zlatem "azul aňil", bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Více o jejím barvením naleznete u nás na blogu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.

  PODĚKOVÁNÍ

  ATELIÉR OLIVA

  Krásné fotky výrobků tkalců pochází z Ateliér Oliva od Veroniky Olivové. 

  Děkujeme za obrovskou vlnu podpory pro Colores Mexico již od jeho počátků. Děkujeme za krásné fotky, které dávají život všem výrobkům od mexických tkalců.

  www.facebook.com/atelieroliva