KABELKY A BATOHY Z VLNY OD REYNY

Všechny výrobky jsou z vlny, jsou přírodně barvené a ručně vytvořené. Každý výrobek je originál. Tyto vlněné výrobky vyrábí Reyna a její rodina, kterou tímto prodejem zároveň i podporujeme v udržení tkalcovských tradic pro další generace. 

BLANCA

REYNA DE COLORES

BELLA

ORO AZUL - MODRÉ ZLATO

Kabelky Oro Azul jsou barvené celé bylinou, která je nazývána modrým zlatem. Barvení tímto tradičním způsobem je postupně nahrazováno průmyslovými barvivy a jen posledních pár rodin v Mexiku uchovává tyto tradice. A tak i my jsme podpořili jeho uchování a Reyna používá jako modré barvivo pouze modré zlato. Více o tomto barvivu u nás na blogu.

TIERRA - ZEMĚ

MOCHILAS

CHICAS - MALÉ KABELKY

KOUPÍ TĚCHTO VÝROBKŮ PODPOŘÍTE

REYNA

Tyto výrobky pochází z dílny Reyny. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Má několik certifikátů z uměleckých řemeslných škol. Reynu s její maminkou jsme objevily na řemeslném trhu prezentujícím tradice v Mexico City a hned jsme se za ní vydaly na 10 hodinovou cestu do horské vesnice regionu Oaxaca.

Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.

PODĚKOVÁNÍ

ATELIÉR OLIVA

Krásné fotky výrobků tkalců pochází z Ateliér Oliva od Veroniky Olivové. 

Děkujeme za obrovskou vlnu podpory pro Colores Mexico již od jeho počátků. Děkujeme za krásné fotky, které dávají život všem výrobkům od mexických tkalců.

www.facebook.com/atelieroliva

RYBALKA

Fotky jednotlivých výrobků byly pořízeny v krásném prostředí Rybalka na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic.

Rybalka - prostor pro prozkoumání a kreativní vyjádření sebe sama během otevřených kurzů a meditací.

www.rybalka.cz