en-Oaxaca, ráj textilu a barev

06/06/2018

Město Oaxaca de Juárez je krásnou směsicí barev, kterými denně ožívají místní domy. Vedle sebe naleznete domy nejrůznějších kombinací barev a stylů, takže procházky po městě jsou po každé úžasným fotogenickým zážitkem.


Oaxaca je rájem pro milovníky textilu a rukodělné výroby. Naleznete zde ve městě i v okolí množství výrobců, od kterých se jejich zboží dováží do celého Mexika a do Mexico City. Určitě si udělejte čas podívat se na samotnou výrobu textilu, místní lidé jsou ochotní a pokud projevíte opravdový zájem, tak vás mohou k sobě vzít na prohlídku tkaní látek.Oaxaca de Juárez má přes šest set tisíc obyvatel. Historické centrum Oaxacy představuje unikátní a zachovalý příklad španělské koloniální architektury a je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Z města si můžete udělat množství kratších výletů do okolí, které snadno zvládnete i sami s místní dopravou. Navštivte předkolumbovské zapotécké město Monte Albán, jehož historie sahá až do 5. století př. n. l., které patřilo k nejvýznamnějším městům Mezoameriky. Návštěvu textilního ráje Mictla s archeologickou zónou propojte s výletem a osvěžením v Hierve el Agua.