Úvodní setkání s mexickým rebozem s dulou Kateřinou Beardmore, 7.2.2022 od 14 do 15.30 h v Acentru Praha

16.01.2022

Rebozo jako péče, ochrana a podpora pro ženy, těhotné ženy, duly a porodní asistentky při jejich práci se ženami. V tradičních kulturách pomáhá ovázání podbřišku správnému postavení dělohy, která může být vychýlená ze správné polohy vlivem životního stylu, zvedání těžkých břemen, nesprávného cvičení apod. 

Pokud to není vyloženě prolaps dělohy, který žena cítí, o změněné poloze většinou nevíme. Přesto je tato situace zdrojem mírných až vážnějších problémů, které ale nejsou s dělohou nijak spojovány. Mohou jimi být menstruační problémy, hormonální nerovnováha, problém s otěhotněním nebo třeba problémy při porodu. Západní medicínský systém vůbec "neoperuje" se změnami v pozici dělohy. To je ohromný rozdíl oproti tradiční ženské medicíně, hlavně střední a jižní Ameriky, pro kterou je správná pozice dělohy jedním z klíčových parametrů zdraví ženy. (Kateřina Beardmore, Domorodka.cz)

V úvodním setkání s mexickým rebozem si řekneme právě o důležitosti ochrany a vázání podbřišku pro zdraví ženy. Dotkneme se i důležitosti reboza během těhotenství a v šestinedělí. Vyzkoušíme si reboza a z nabídky Colores Mexico si může žena odnést své vlastní osobní rebozo v délce a barvě, která jí bude vyhovovat. Rebozo si rovnou procítíme na svém těle jako svou druhou kůži. Zkusíme si lehkou rebozo masáž pro procítění vřelého objetí reboza.

Povíme si také o původních kulturách a předávání reboza mezi generacemi žen, rituálech předání z matky na dceru, z babičky na vnučku, ručním tkaní a síle a energii vetkané do těchto krásných látek, a také o rebozu jako národním kulturním dědictví Mexika, nejen v oblasti porodnictví a porodních babiček.

Světem reboz vás provede Marie Říhová za Colores Mexico a péčí o ženy dula Kateřina Beardmore pracující s rebozy. 

Na tento úvodní seminář bude navazovat delší seminář s Katkou Beardmore "Práce s rebozem" pro těhotné ženy, kde Katka ukáže techniky, které vám pomůžou během těhotenství k větší tělesné i duševní pohodě. Pokud si s sebou vezmete partnera, bude mít šanci naučit se vše s vámi a dostat tak nástroj, jak vám pomoci. Termíny budou vypsány na Acentrum Praha.

Rebozo na místě můžete i zakoupit.

Cena: 250 Kč

Akce bude probíhat v Acentru Praha u Karlínského náměstí, Vítkova 10, Praha 8, od 14 do 15.30h. 

Přihlašování a registrace předem na Acentrum Praha.

O Katce Beardmore

Touha porozumět sobě a životu okolo mě vedou k nekonečnému poznávání těla, psychiky a celého Vesmíru. Díky tomu jsem vystudovala zdravotnickou školu, homeopatii a naturopatii, absolvovala nespočet různorodých seminářů o léčení a seberozvoji. Tím největším pohonem pro toto hledání je má ohromná citlivost na všech úrovních, kterou jsem určitý úsek svého života vnímala jako velké omezení a i nespravedlnost. Citlivost se stala mojí učitelkou.

Díky mateřství a všem těžkým zkušenostem s ním spojeným jsem se začala zabývat také poporodní a těhotenskou péčí o ženy. Posledních šest let čerpám zejména od žen z tradičních kultur světa, kterým jsem nesmírně vděčná za jejich sdílenou moudrost a otevřená srdce. Ženy ve všech podobách jsou mojí stálou inspirací.

https://www.domorodka.cz

Video kurz Kořeny ženského zdraví Domorodka online.