Mexická ponča dámská

2 položek celkem
Dámské pončo Naturaleza
2 438,02 Kč bez DPH
2 950 Kč

Ručně tkané pončo - quechquemetl z vlny v...

337
Mexické pončo Rojo&Negro
2 438,02 Kč bez DPH
2 950 Kč

Ručně tkané pončo - quechquemetl z vlny v...

334

V této části máme pro vás na výběr několik ručně tkaných ponč z vlny - v místním jazyce mazahua se jim říká quechquemetl. Jsou to spíš ručně tkané dámské halenky ve formě ponča. Tedy nejsou tak dlouhá jak bychom si běžně pod názvem pončo u nás představili. I když pro nás ženy v Čechách jsme poprosili, aby ženy utkaly ponča delší, protože jsme prostě obecně vyšší než ženy v Mexiku. Ponča vyzdvihují vetkanou výšivkou krásu žen. Ponča mívají také fleecovou podšívku a kapací s podšívkou. Jejich pořizovací cena je poměrně značná, a tak jich u nás každoročně uvidíte jen pár kousků.

A toto na fotce je Lili, se kterou komunikujeme a která pochází z komunity žen mazahua a která jim pomáhá výrobky lépe prodat. Na fotce je právě v jednom z těchto dámských ponč. Inu chápete, proč jsme po objevení této fotky začaly po těchto tkadlenách a jejich výrobcích hned pátrat, že ano? Komunita je to ale velmi uzavřená, a to i pro Mexičany. Tedy se snažíme získat si důvěru, tedy zejména Diana, která komunikuje s Lili. A doufáme, že nám ženy utkají aspoň deset ponč ročně, která tady u nás pak budeme moct ukázat v celé jejich kráse.

 Ze slova mazahua pochází také mazatl, tedy jelen.

IMG_0219

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení