Mexická reboza, Strana 2

13 položek celkem
TIERRA Flor de Oaxaca
od 1 528,93 Kč bez DPH
od 1 850 Kč

Rebozo velmi jemných zemitých barev s...

349/280

Mexické rebozo je v Mexiku i ve světě pojem spjatý s tradiční péčí o ženy, dále v období těhotenství, porodu, poporodní péči. Může jej použít žena v jakémkoliv svém období pro ochranu a péči. Dědí se z generace na generaci. Stejně jako dovednost s ním pracovat.

 

Používání reboza - pro ženy v každém věku

Velikost
Vystačíte si s běžným předním úvazem, tedy při měření je to 2x obvod vašeho pasu plus cca 40cm navíc na zavázání reboza. Využijete tak nejspíše délku 280cm, 300cm, 320cm z našich velikostí.
Rebozo v délce 220cm můžete věnovat své dceři v období dospívání a menarché.

Používání reboza
Můžete rebozo používat pro svou ochranu a tedy v celém období cyklu, nebo s ním aktivně pracovat pro podporu pánevního dna a pevně jím podpořit svou pánev. Rebozo můžete půjčit i své mamince nebo babičce, dá teplo a podpoří kříž a bedra. Rebozo využijete krásně i na rebozo masáže s vaším partnerem, nebo i kamarádkou, maminkou, babičkou.
Práce s rebozem pro podporu pánevního dna viz stránky Kateřiny Beardmore nebo 2.kapitola jejího kurzu Kořeny ženského zdraví.

Používání reboza v těhotenství

Používání reboza
Reboza využijí těhotné ženy při vázání bříška na jeho podporu a odlehčení páteři, pro svou péči a ochranu, zavinutí dělohy i v období po narození děťátka. Pro konkrétní použití ve Vašem případě, spolupracujte ideálně se svou dulou.

Velikosti reboza
Dle vašeho obvodu pasu v těhotenství můžete využít rebozo dle tohoto jednoduchého návodu:

Přední úvaz = 2 x obvod vašeho pasu plus cca 40 cm na uvázání reboza (plus odhadněte o kolik cm ještě bříško vyroste do konce těhotenství). Nejčastěji využijete délky 280, 300, 320cm.

Zadní úvaz = 3 x obvod vašeho pasu plus cca 40 cm na uvázání reboza (plus odhad o kolik bříško ještě vyroste). Zadní úvaz dle konzultace s vaší dulou používejte při převisu bříška a bolestivosti pánve nebo prostě, když je Vám intuitivně příjemnější. Využijete velikosti 360cm, 450 cm z našeho eshopu.

Jak uvázat přední úvaz a zadní úvaz naleznete na Youtube videiích k zavinování od Anny Kohutové.

Delší rebozo využije také například váš partner, pokud vám bude dělat rebozo masáž a je vyšší (alespoň 300 nebo 320cm). Čím delší rebozo, tím více použití a úvazů s ním zvládnete. Při výběru délky nezapomeňte také na to, že rebozo můžete používat po celý život, nejen v období menstruace pro ochranu a péči o sebe. Optimálně jej budete používat ještě v menopauze.

Pro duly, porodní asistentky, porodnice a fyzioterapeutky

Reboza využívají čím dál tím více také duly a porodní asistentky pro masáže, porod, zavinutí po šestinedělí a celkovou podporu maminek. Obrací se na nás nově i fyzioterapeutky pracující s těhotnými. V Mexiku je tato praxe u porodních babiček běžná. Každé ženě, i dle její výšky, vyhovuje pro jiný typ práce jinak dlouhé rebozo, ale standardně u nás duly naleznou:

  • 280 cm.
  • 220 cm pro účely zavinovacích rituálů na hlavu, nohy, kdy nepotřebujete rebozo dlouhé (objednaly jsme i 180cm dlouhá reboza).

Pokud potřebujete více reboz do začátku, napište nám a najdeme pro vás slevu aspoň 10%. Víme, že reboz prostě potřebujete více. Také máme občas reboza druhé jakosti, které nenaleznete na eshopu. Ty jsou s výraznou slevou a rádi je poskytneme právě dulám a porodním asistentkám v rámci podpory jejich profese, v Mexiku by se tomu říkalo “ofrenda”.

Pište a volejte prosím ještě předtím než uděláte objednávku na eshopu. Zašleme vám slevový kód pro objednávku na eshopu :)


DOŇA SOCO

Mexická reboza pochází z dílny Doñi Soco. Ta je s manželem Albertem již několikátou generací tkalců a mají již dvě generace následovníků. Z reboz, která jsou v celém jejich domě přímo dýchá obrovská energie ruční práce a vášně pro tuto práci, ale i obrovská pokora. Jejich dům sousedí přímo s archeologickou zónou dávné zapotécké kultury a energie tohoto místa je tak prosycena celým obydlím. Doňa Soco spolupracuje s “parteras”, tedy porodními babičkami nejen ve Oaxace, ale posílá svá reboza také do různých zemí světa. Vzory na reboza a barevnou skladbu sama navrhuje. Spolupracuje s dalšími 11 rodinami ze své vesnice, jimž jde fair příjem z veškerých objednávek. V domě má Doňa Soco potní chýši a podporuje léčením i místní ženy, které ji požádají o pomoc.
 
 
story-soco

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení