ŠÁTKY (MEXICKÁ REBOZA)

Nabízíme mexická reboza ze 100% bavlny, která dovážíme převážně od tkalců z mexické Oaxacy. Spolupracujeme s tkalci, které osobně známe a známe i kvalitu jejich práce. Podporujeme i tkalce, kteří potřebují pomoci s prodejem svých výrobků. Nebo komunity žen, pro které je prodej za odpovídající fairovou cenu důležitý pro každodenní život. Více o jednotlivých tkalcích naleznete v sekci O nás.

Naše mexická reboza jsou v délkách od 180 cm do 570 cm. Mohou je využít:

- ženy jako šátek nebo pro práci v ženských kruzích,

- maminky s dětmi a ženy v těhotenství pro zavazování bříška,

- duly a porodní asistentky při práci s maminkami a rebozo masážemi.

Již během podzimu se můžeme těšit na množství nových reboz z Mexika v různých velikostech, to jak pro ženy, maminky, tak i duly a porodní asistentky. Velikosti budou uzpůsobeny na míru pro tyto potřeby.


                        RUČNĚ TKANÉ TUNIKY

Tyto tuniky jsou ručně utkané od žen z "komunity slova vody" z mexického státu Guerrero. Spolupracujeme zde s Ave, která v této komunitě vyrostla. Jedná se o jednu z nejchudších oblastí Mexika.

Výrobky místních žen prodává v Mexico City za fair cenu, která odpovídá reálné práci několika týdnů těchto ručně tkaných výrobků. Zabraňuje tak tomu, aby do vesnice přijížděli výkupci z města, kteří využívají sociálně slabou situaci místních žen a v nouzi vykupují výrobky tkadlen za podřadnou cenu. Více o Ave a komunitě žen slova vody naleznete v sekci O nás.

Prodejem těchto výrobků podporujeme tuto komunitu a cenu těchto výrobků tvoří pouze odpovídající fér nákupní cena od žen z komunity a náklady spojené s jejich dovozem.

Kategorie


                 KABELKY A BATOHY Z VLNY

Všechny výrobky jsou z vlny, jsou přírodně barvené a ručně vytvořené. Každý výrobek je originál.

Tyto vlněné výrobky kupujeme od naší spolupracovnice Reyny a její rodiny. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, tašky, batohy, tapisérie a další drobné výrobky. Výrobky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, například granátovým jablíčkem, bylinou jménem "marush" nebo "cochinilla", což je larva z kaktusu nopálu. Přírodní barviva si sami zpracovávají a vše ručně vytvářejí. Reyna je samoživitelka, takže prodej výrobků pomáhá s obživou celé rodiny. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.

Více o Reyně naleznete v sekci O nás.

Již během podzimu přibude mnoho krásných výrobků z dílny Reyny, na které se již nyní můžeme těšit.


UBRUSY

Také vzpomínáte na doby, kdy sváteční stůl byl opravdu sváteční a rodina či přátelé měli čas zasednout ke společnému stolu? Dejme si znovu ten společný čas a zpříjemněme si ho dotykem s krásným přírodním materiálem, za nímž stojí práce lidských rukou, a nikoliv strojová velkovýroba.

Ubrusy nabízíme v několika velikostech a barvách, které pomohou prozářit vaši domácnost. Jsou ručně tkané, ze 100% bavlny a mají příjemnou jemnou texturu a různé vzory.

Nabízené velikosti jsou 1,5m, 2m a 2,5m a šírka 1,5m. Některé tyto typy ubrusů máme i ve velikosti 1m x 1m.

Jejich výrobci jsou Giselda a René z mexické Oaxacy. Více naleznete v sekci O nás.


PŘEHOZY NA 2LŮŽKO A POHOVKU

Přehozy jsou ručně tkané na dřevěných tkalcovských stavech v regionu Oaxaca v Mexiku. Přehoz je utkán z poctivého materiálu, který odolá dlouhodobé zátěži a vydrží po generace.100% přírodní materiál.

Přehoz můžete využít na postel na zastýlání, v létě jako přikrývku nebo jako přehoz na pohovku.

Každý vzor dodá jedinečnou barevnost a náladu vašemu bytu, takže slouží i jako dekorační prvek. V různých obdobích roku dodá ložnici či obývacímu pokoji atmosféru, v létě zchladí, v zimě zahřeje.

Jejich výrobci jsou Giselda a René z mexické Oaxacy. Více naleznete v sekci O nás.