PÁR SLOV O NÁS

Jsme Marie a Diane, dvě nadšenkyně do přírodního textilu, tkaných výrobků a hodnoty ruční práce lidí, která spojuje kvalitu a krásu. Během společné cesty do Oaxacy na jaře 2018 jsme první den zjistily, že máme stejnou vášeň, kterou je mexický tradiční textil. A tak jsme zasely společné semínko a záměr pro tuto práci. Kromě samotného dovozu textilu se snažíme podpořit a motivovat výrobce k pokračování v této řemeslné tradici, která má v současném světě průmyslové textilní výroby opět čím dál tím větší význam. Oceňujeme tradici předávanou po generace, která má své místo i v našich moderních domovech. Máme rády barvy a slunce, které prostřednictvím krásných výrobků, prozáří i naše domovy. Rády spolupracujeme s lidmi, v jejichž výrobcích se spojují dovednosti, kvalita i srdce, které je cítit v každém výrobku. Navazujeme rády spolupráci a propojujeme a inspirujeme lidi se stejnými záměry navzájem, třeba i napříč kontinenty. Colores Mexico jsme založily pro radost a tu doufáme přineseme i vám!

SPOLUPRACUJEME


Spolupracujeme s malými výrobci, zatím pouze z regionu Oaxaca v Mexiku. 

Ke spolupráci si vybíráme malé výrobce nebo komunity, které potřebují pomoc s prodejem svých výrobků za fair cenu. Ceny zboží netlačíme dolů, naopak výrobci i zaměstnanci dostávají zaplacenou fair cenu a mzdu.

Naši spolupráci budujeme na osobních kontaktech. Známe osobně všechny lidi, se kterými spolupracujeme a oceněním jejich práce je motivujeme k další rukodělné výrobě tak, aby vydržela pod tlakem průmyslové velkovýroby.

Na fotkách níže výroba textilu manželů Gisele a Reného, se  kterými jsme navázali první milou spolupráci. Na fotkách jsou vidět pedálové dřevěné tkalcovské stavy, na kterých se tkají větší kusy textilů.FOTOGALERIE