Reyna Elegante

Dámská kabelka decentních barev a přesto výrazná díky vetkaným symbolům na jejím středu. Symboly slunce pochází ze starodávné zapotécké kultury z mexické Oaxacy a tato práce je z dílny naší spolupracovnice Reyny. Kabelka je jedinečným originálním kouskem. Nazvali jsme ji Bella, tedy Krásná, a zaslouženě.

Je rozměry maličko menši nežli "klasiky", ale stále se do ní vejde papír na A4.

Všechny kabelky jsou ručně vyráběné z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy. Modrá barva je tzv. modré zlato, vzácné přírodní barvivo, které se pomalu již ztrácí a v Colores Mexico podporujeme jeho používání, aby vydrželo. Barvy načervenalé pochází z "cochinilla", česky larvec nopálový. Více na našem blogu.

Kožené části jsou pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů.

Každý kus je originál. Ze zadní strany kabelky bez vetkaných symbolů.

Rozměry: šírka 40cm, výška 30cm, šíře dna 7cm.

Zapínání na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem.

Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. Omývat lze povrchově v ruce.


Original handbag from Mexican Oaxaca from the workshop of our colleague Reyna.

All the bags are handmade from wool and naturally colored. The blue colour is so called "azul aňil" which is produced in Oaxaca and by supporting its usage we help survive this natural colorant and the familias that produce it. The red colours are the so called "cochinilla". More on our Blog.

Each product is original. Different basic design from the back side.

Leather parts are firmly sewn, and according to our experience, they can easily maintain a few kilograms of weight.

Dimensions: width 40 cm, height 30 cm, 7 cm of the bottom.

Metal zip fastening. The inner lining includes inner pockets on both sides, one with zipper.

The product is made of high-quality natural colored wool and high-quality leather parts that are very well sewn. It will last for years in the same condition. You can wash it in your hand.

2 200,00 Kč 2 400,00 Kč