Dámská vlněná kabelka ručně tkaná Reyna Azul Celeste Arbol de Vida

Novinka
2 450 Kč –20 % 1 950 Kč
Skladem (1 ks)

Dámská vlněná kabelka větších rozměrů v barvách nebeské modři se symbolem stromu života.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dámská vlněná kabelka větších rozměrů v barvách nebeské modři se symbolem stromu života.

Kabelka z vlny je přírodně barvená bylinou azul aňil, kterou zpracovává tradičním způsobem už jen posledních 20 rodin ve Oaxace. Získávají tak tzv.modré zlato (oro azul) k přírodnímu barvení. I tímto způsobem se snažíme podpořit zachování tradic v Mexiku, tedy před syntetickým barvením. Více o modrém zlatu na našem blogu.

Dámská kabelka je ručně vyráběná Reynou a její rodinou z vlny počínaje jejím prvotním zpracováním, předením, tkaním až po barvení přírodními barvivy.

Kožené části jsou k vlněné kabelce pevně našité a dle našich zkušeností udrží bez problémů větší váhu několika kilogramů.

Každý kus je originál. 

Rozměry: šířka 42cm, výška 40cm, šíře dna 8cm.

Zapínání kabelky na kvalitní kovový zip. Vnitřní bavlněná podšívka obsahuje vnitřní kapsy na obou stranách, jednu navíc se zipem. Vejde se do ní mobil i další potřebné drobnosti.

Výrobek je z kvalitní přírodně barvené vlny i kvalitních kožených částí, které jsou velmi dobře sešité. Vlněná kabelka vydrží dlouhé roky ve stejném stavu. 

 

Údržba

Vlněnou kabelku omývat pouze ručně povrchově houbičkou a mýdlovou vodou. Kapky deště kabelce z vlny a přírodně barvené nevadí, ale nevystavujte ji prudkému dešti.

 

O tkadleně Reyně

Tyto ručně tkané vlněné kabelky pochází z dílny Reyny. Kabelky jsou z přírodních materiálů a jsou zpracováváné tradičními technikami. Reyna spolu s několika generacemi rodiny ze starobylé zapotécké kultury oblasti Oaxacy v Mexiku zpracovává vlnu a tvoří z ní vlněné kabelky, batohy, tapisérie a další výrobky. Tkadlena Reyna má několik certifikátů z uměleckých řemeslných škol. Kabelky jsou z velké části barvené přírodními barvivy, která si ženy samy zpracovávají a vlnu jimi barví. Výrobky této rodiny se vyznačují velkou kvalitou zpracování nejen vlny, ale i šitých částí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Línea Azul
Hmotnost: 0.75 kg
Barva: nebeská modrá
Materiál: vlna, kůže
Zpracování: ručně tkané a přírodně barvené