ŠÁTKY (MEXICKÁ REBOZA)

Představujeme tyto krásné šátky, mexická reboza z regionu Oaxaca v Mexiku. Jsou z různých částí regionu, od různých tkalců, s různými vzory. Všechny ručně tkané a ze 100% bavlny. Jsou v délkách od 180 do 570 cm.

Mohou je využít ženy jako šátek na běžné i společenské nošení. Pro ženy na běžné nošení doporučujeme reboza do délky 300 cm. Reboza využijí těhotné ženy při vázání bříška na jeho podporu a odlehčení páteři i maminky s dětmi k jejich nošení. Po ukončení nošení vašeho děťátka rebozo využijete jako jedinečný ženský šátek se vzpomínkami. Reboza využijí i duly a porodní asistentky pro svou práci s maminkami.

Některá reboza jsou pouze v jednom kusu a některá (například FLOR DE OAXACA) máme ve více kusech nebo různých velikostech. Rozklikněte každý šátek a uvidíte podrobnosti.

FLOR DE OAXACA

Recenze reboz pro maminky - FLOR DE OAXACA

Rebozo/Šátek je pevný, zároveň moc příjemný na omak. Při dotahování neklouže, drží pevně a neprokluzuje v úvazu. Po zanošení se ještě zjemní. Vzory jsou vyšité krásnými, pestrými a zářícími barvami. Ani po praní barva nebledne. Tradiční mexický vzor je elegantní, zajímavý, nevšední a určitě přitáhne pozornost nejen dalších maminek. Rebozo má dostačující gramáž a je vhodné na celé nosící období, pohodlně se nosí jak malé miminko, tak i větší batole. Je vhodný na každé roční období, v létě je prodyšné a miminko se v něm nepřehřívá. Originální uzlíkové třásně na obou koncích vytvoří efektní zakončení každého úvazu.

ROSA ROJA

SOL DE OAXACA

Recenze reboz pro maminky - Sol de Oaxaca

Reboza Sol de Oaxaca mají krásné barevné ladění. Jsou velmi jemné na omak a zároveň pevné. V úvazech dobře drží a nepovolují. Rebozo má dostačující gramáž a je vhodné na celé nosící období, pohodlně se nosí jak malé miminko tak i větší batole. Je vhodný na každé roční období, v létě je prodyšné a miminko se v něm více nepřehřívá. Originální uzlíkové třásně na obou koncích vytvoří efektní zakončení každého úvazu.

AZURO

Kolekce

V kratších délkách (1,8m, 2,5m, 2,8m) lze rebozo použít na nošení miminka přes jedno rameno. Je možné uvázat na pohyblivý/posuvný uzel viz video nebo lze použít i ring sling kroužky, které jsou velmi jednoduché a vhodné na rychlé navázání. Tento způsob nošení je vhodný především na nošení na doma nebo na krátké poponášení začínajícího chodce. Další výhodou krátkých reboz je malý objem a skladnost, proto se dají nosit všude s sebou a požít tak kdykoliv.

Ring sling kroužky v různých barvách můžeme také zajistit.

VÝROBCI NAŠICH MEXICKÝCH REBOZ

DOÑA SOCO


Reboza Sol de Oaxaca, Azuro, Rosa Roja pochází převážně z dílny

Doña Soco. Ta je s manželem Albertem již několikátou generací tkalců a mají již dvě generace následovníků. Z reboz, která jsou v celém jejich domě přímo dýchá obrovská energie ruční práce a vášně pro tuto práci, ale i obrovská pokora. Jejich dům sousedí přímo s archeologickou zónou dávné zapotécké kultury a energie tohoto místa je tak prosycena celým obydlím.

Více fotek v části O nás.

GISELDA A RENÉ


Giselda a René byli prvními našimi spolupracovníky, když jsme začínaly objevovat svět ručně tkaných látek ve Oaxace. Z jejich dílny pochází například reboza Flor de Oaxaca. Tato reboza, tedy ty delší pro maminky, jsou upravená na míru, tedy jsou širší než běžná reboza a jsou v různých délkách obvyklých v Evropě.

Více fotek v části O nás.