ŠÁTKY (MEXICKÁ REBOZA)

Představujeme tyto krásné šátky, mexická reboza z regionu Oaxaca v Mexiku. Jsou z různých částí regionu, od různých tkalců, s různými vzory. Všechny ručně tkané a ze 100% bavlny. Jsou v délkách od 180 do 570 cm.

Mohou je využít ženy jako šátek na běžné i společenské nošení, nebo i pro práci s šátkem pro svou ochranu, podporu a péči. Doporučujeme reboza do délky 300 cm.

Reboza využijí těhotné ženy při vázání bříška na jeho podporu a odlehčení páteři, pro svou péči a ochranu, stejně tak jako duly a porodní asistentky pro masáže a podporu maminek.

Reboza využijí i maminky s dětmi k jejich nošení. Po ukončení nošení vašeho děťátka rebozo využijete jako jedinečný ženský šátek se vzpomínkami. Vybrat si můžete z různých velikostí a vzorů, dle svých potřeb a intuice. Pokud si nebudete jisté délkou, kontaktujte nás a pomůžeme vám vybrat si. Nebo můžete využít také tento odkaz pro výběr délky reboza.

Pokud nevidíte právě teď potřebnou velikost, kontaktujte nás a můžeme šátek objednat přímo od tkadlen z Mexika.

                            FLOR DE OAXACA

Flor znamená květina, takže název těchto šátků je Květina z Oaxacy. K názvu nás motivoval ručně tkaný vzor květů na těchto rebozech. Jedná se o tradiční vzor v tomto mexickém regionu.

Recenze reboz FLOR DE OAXACA

"Ďakujem za príležitosť otestovať tak jedinečné šatky, aké Colores Mexico ponúka. Na začiatku sa musím priznať, že som zo šatky bola zaskočená, je úplne iná ako tie, na ktoré sme v našich geografických podmienkach zvyknuté. Každopádne sa mi od začiatku veľmi páčil decentný a nenásilný vzor šatky, a preto som sa ju rozhodla hneď naviazať. Jednoznačne nie je táto šatka vhodná pre začiatočníkov, musí sa poriadne utiahnuť, čo nie je úplne jednoduché, keďže skoro vôbec nekĺže. No po naviazaní môjho 11 kg syna som bola veľmi príjemne prekvapená neskutočnou nosnosťou šatky. Naviazaná držala, nepovoľovala a dokonca zvládla hodinovú prechádzku v jednovrstvovom úväze, čo sa mi teda už dlho so žiadnou šatkou nestalo. Ako nevýhodu vidím bielu farbu, predsa len šatky pri deťoch trochu trpia na fľaky, ale vlastnosťami je táto šatka pre väčšie deti a skúsenejšie mamičky vynikajúcou voľbou."

"Flor de Oaxaca šatky sú náchylnejšie na vyťahovanie očiek pri práci, najmä tá farebná bavlnená časť. Strapce ich úžasne dopĺňajú. Nádherná ručná práca kde tu s chybičkami krásy, to však podtrhuje, že nie sú sériovo výrobou ale každý kus je robený ručne, čo je veľmi zložité."

ROSA ROJA

Červená růže - Rosa roja - to je název pro tato reboza různých odstínů červené, růžové, nachové.

SOL DE OAXACA

Sol znamená slunce a tyto šátky nám připomínají teplo a energii, kterou dává slunce. A jsou z mexické Oaxacy, proto název Sol de Oaxaca. Jsou tenké a lehké, vhodné pro nošení v létě.

Recenze reboz pro maminky - Sol de Oaxaca

Reboza Sol de Oaxaca mají krásné barevné ladění. Jsou velmi jemné na omak a zároveň pevné. V úvazech dobře drží a nepovolují. Rebozo má dostačující gramáž a je vhodné na celé nosící období, pohodlně se nosí jak malé miminko tak i větší batole. Je vhodný na každé roční období, v létě je prodyšné a miminko se v něm více nepřehřívá. Originální uzlíkové třásně na obou koncích vytvoří efektní zakončení každého úvazu.

Šatky sú tenucke, krásne spracované. Veľmi dobre sa s nimi pracuje. Krátke reboza boli tak trošku výzva, ale popasovali sme sa s ňou. Sú tenucke, no obdivuhodné nosné. Držalo aj s uzlom pod zadočkom iba na máličkom cípe a ani sa nepohlo 2 hodiny s prehladom. Stvorené na leto, vyhodiť prcka na chrbát a nebudem sa ani potiť.

AZURO

Reboza Azuro jsou jak odstíny modrého moře nebo oblohy. Modrá barva přinese ochlazení zejména v horkých letních dnech. Jsou tenké a lehké, vhodné pro nošení v létě.

                                       VERDE

Jednoduše pro milovníky zelené svěží barvy.

TIERRA

Tierra znamená španělsky země. Tato reboza jsou zemitých barev. Šátky pomohou s uzemněním, soustředěním energie, třeba i v bříšku maminky. A možná tyto šátky decentních zemitých barev využijí na nošení i muži.

V kratších délkách (1,8m, 2,5m, 2,8m) lze rebozo použít na nošení miminka přes jedno rameno. Je možné uvázat na pohyblivý/posuvný uzel viz video nebo lze použít i ring sling kroužky, které jsou velmi jednoduché a vhodné na rychlé navázání. Tento způsob nošení je vhodný především na nošení na doma nebo na krátké poponášení začínajícího chodce. Další výhodou krátkých reboz je malý objem a skladnost, proto se dají nosit všude s sebou a požít tak kdykoliv.

VÝROBCI NAŠICH MEXICKÝCH REBOZ

DOÑA SOCO


Reboza Sol de Oaxaca, Azuro, Rosa Roja pochází převážně z dílny

Doña Soco. Ta je s manželem Albertem již několikátou generací tkalců a mají již dvě generace následovníků. Z reboz, která jsou v celém jejich domě přímo dýchá obrovská energie ruční práce a vášně pro tuto práci, ale i obrovská pokora. Jejich dům sousedí přímo s archeologickou zónou dávné zapotécké kultury a energie tohoto místa je tak prosycena celým obydlím.

Více fotek v části O nás.

GISELDA A RENÉ


Giselda a René byli prvními našimi spolupracovníky, když jsme začínaly objevovat svět ručně tkaných látek ve Oaxace. Z jejich dílny pochází například reboza Flor de Oaxaca. Tato reboza, tedy ty delší pro maminky, jsou upravená na míru, tedy jsou širší než běžná reboza a jsou v různých délkách obvyklých v Evropě.

Více fotek v části O nás.