ŠÁTKY DLOUHÉ 

MEXICKÁ REBOZA

Představujeme tyto krásné šátky, mexická reboza z regionu Oaxaca v Mexiku. Jsou z různých částí regionu, od různých tkalců, s různými vzory. Všechny ručně tkané a ze 100% bavlny, což je v Mexiku tradiční materiál. V Mexiku se všem šátkům říká rebozo a řadí se pomalu k národnímu kulturnímu dědictví této země. V Čechách se používá slovo rebozo více s péčí o ženy, zejména v době těhotenství a mateřství. V této části vám nabízíme reboza pro období spojené s mateřstvím pro maminky, duly a porodní asistentky.

Mexické rebozo pomáhá ženám i s jejich podporou, péčí o tělo i o duši. Můžete se do něj zabalit, cítit jeho ochranu a péči, ne nadarmo se říká , že mexické rebozo je "abrazo calido", tedy "vřelé objetí". V této části nabízíme delší reboza, která už nabízí více možností než jen standardní nošení pro módní účely.

Pro ženy v každém věku  

Pro ženy pro jejich podporu, ochranu, péči, meditace doporučujeme reboza dle jejich obvodu pasu. Využijete délku 280cm, 300cm, 320cm. Zabalte se zejména v době menstruace, samy ucítíte ten rozdíl. Rebozo můžete půjčit i své mamince nebo babičce, dá teplo a podpoří kříž a bedra. Rebozo využijete krásně i na rebozo masáže s vaším partnerem, nebo i kamarádkou, maminkou, babičkou.

Pro těhotné ženy

Reboza využijí i těhotné ženy při vázání bříška na jeho podporu a odlehčení páteři, pro svou péči a ochranu, zavinutí dělohy i v období po narození děťátka. Dle vašeho obvodu pasu v těhotenství můžete využít rebozo dle následujícího návodu (je pouze orientační, důležitý je obvod pasu):

- 270-280cm (do vel. 38)

- 300 cm (do vel. 40)

- 320 cm (vel. 42)

- 360 cm (nad vel.44) 

- 420 cm nebo 450 cm (u některých reboz naleznete i tyto velikosti, které vybírejte, pokud je Vaší hlavní prioritou následné nošení - viz dále)

Delší rebozo využije také například váš partner, pokud vám bude dělat rebozo masáž a je vyšší. Rebozo pro těhotenskou fázi můžete vybírat i s ohledem na pozdější nošení miminka, tedy jedno rebozo využijete pro více účelů. Čím delší rebozo, tím více úvazů v době následného nošení s ním zvládnete - viz níže. Při výběru délky nezapomeňte také na to, že rebozo můžete používat po celý život, nejen v období menstruace pro ochranu a péči o sebe.

Pro duly a porodní asistentky

Reboza využívají čím dál tím více také duly a porodní asistentky pro masáže, porod, zavinutí po šestinedělí a celkovou podporu maminek. V Mexiku je tato praxe u porodních babiček běžná. Každé ženě, i dle její výšky, vyhovuje pro jiný typ práce jinak dlouhé rebozo, ale standardně u nás duly naleznou:

- 280cm. 

Potřebujete-li pro svou práci i jiné velikosti, napište nám! Začínající duly, které potřebujete více reboz do začátku, napište nám a najdeme pro vás slevu nebo splátkový kalendář.

Nošení miminka

Reboza využijí i maminky s dětmi k jejich nošení. Jedno rebozo tak můžete využít pro více účelů. 

Nejpevnější pro tento účel jsou naše reboza šátky Flor de Oaxaca z tkalcovské dílny Giseldy a Reného. Na podvazování v těhotenství budou tužší, ale zase je využijete zcela jistě i pro děťátko, a maminky v nich nosily i 15kg děti. Tyto šátky už máme ale pouze v dlouhých velikostech 420cm anebo ve variantě Ring Sling. Nevýhodou může být jejich bílá barva z hlediska ušpinění, ale jejich vzory jsou krásné až slavnostní, tak v nich můžete vycházet s děťátkem na slavnostnější příležitosti, na trek do přírody asi nebudou :) 

Ostatní naše reboza  jsou z jemnější látky, ale ponosíte v nich miminko v pohodě do nějakých 12 kg.

Všechno si odzkoušejte, zkuste v rebozech nosit a samy uvidíte. Je také hodně žen, které je již v různých nosících skupinách vyzkoušela, tak se ptejte :) Tak jak jsme se to naučily v Mexiku, tak se snažíme předat i to, aby ženy využily na maximum ten jeden svůj šátek. Rebozo-šátek je v Mexiku hodně osobní záležitost, je to za všech okolností intimní a ochranitelská součást života ženy. 

Velikosti a délky pro pozdější nošení miminka

Můžete využít tento odkaz pro výběr délky reboza nebo i tento odkaz ve slovenštině se slovním popisem každé velikosti a možných úvazů

Pokud si nebudete jisté délkou, kontaktujte nás a pomůžeme vám vybrat si. Po domluvě si můžete i rebozo nebo šátek nejprve prohlédnout nebo i vyzkoušet, budeme rádi, když vám budou reboza a šátky od nás maximálně vyhovovat.

ROSA ROJA

Červená růže - Rosa roja - to je název pro tato reboza různých odstínů červené, růžové, nachové.

SOL DE OAXACA

Sol znamená slunce a tyto šátky nám připomínají teplo a energii, kterou dává slunce. A jsou z mexické Oaxacy, proto název Sol de Oaxaca. Jsou tenké a lehké, vhodné pro nošení v létě.

AZURO

Reboza Azuro jsou jak odstíny moře nebo oblohy.

                                       VERDE

Jednoduše pro milovníky zelené svěží barvy.

TIERRA

Tierra znamená španělsky země. Tato reboza jsou zemitých barev. Šátky pomohou s uzemněním, soustředěním energie, třeba i v bříšku maminky. A možná tyto šátky decentních zemitých barev využijí na pozdější nošení miminka i muži.

KDYŽ REBOZO POSLOUŽÍ I NA NOŠENÍ MIMINKA 

Pokud je vaší prioritou koupě reboza na nošení miminka, tak zvažte koupi delšího reboza rovnou. Sice vám možná během zavinování v těhotenství budou překážet příliš dlouhé konce reboza, ale za to jej pak plně využijete na nošení miminka. Druhou variantou je koupě klasického rebozo (délka 320, 360), se kterým uděláte již pár úvazů nanošení a pak k tomu klasický nosící šátek i pro křížové úvazy (délky nad 400cm). Na našich fotkách rebozo šátek od Doni Soco v délce 450cm. Vždy platí, že čím delší rebozo nebo nosící šátek, tak tím více úvazů s ním pak můžete udělat. Varianta 2v1 (rebozo na těhotenství i nošení) funguje dobře, ale vždy je to o určitém kompromisu.

FLOR DE OAXACA

Flor znamená květina, takže název těchto šátků je Květina z Oaxacy. K názvu nás motivoval ručně tkaný vzor květů na těchto rebozech. Jedná se o tradiční vzor v tomto mexickém regionu.

Tata reboza a dlouhé šátky pochází z dílny Giseldy a Reného.

FLOR DE OAXACA bílo modrý šátek / White blue rebozo

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Můžete si vybrat z různých délek dle nabídky níže, tedy jako rebozo pro těhotenskou a poporodní fázi, nebo i jako delší šátek vhodný pro nošení. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 180 cm, šířka: 65 cm Délka 220 cm a více: šířka: 70-75 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata, v úvazech vůbec nepovoluje, po prvním uvázání si můžete užívat dlouhé hodiny bez nutnosti jej dotahovat. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. You can choose below from various different lengths and use it as rebozo for your pregnancy and post-partum phase, or you can choose a longer wrap for your baby. 100% cotton Length 180 cm, width 65 cm Length 220 cm and more: width 70-75 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. After tying it once, you can enjoy for hours free movement without need to tying it again and again. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 950,00 Kč

FLOR DE OAXACA bílo zlatý / white gold rebozo

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 280cm, šířka: 62 cm Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original.  100% cotton Length 280 cm, width 62 cm Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 1 850,00 Kč

FLOR DE OAXACA bílo zelený / white green

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku.  Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Můžete si vybrat z různých délek dle nabídky níže, tedy jako rebozo pro těhotenskou a poporodní fázi, nebo i jako delší šátek vhodný pro nošení. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 180 cm, šířka: 65 cm Délka 220 cm a více: šířka: 70-75 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata, v úvazech vůbec nepovoluje, po prvním uvázání si můžete užívat dlouhé hodiny bez nutnosti jej dotahovat. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. You can choose below from various different lengths and use it as rebozo for your pregnancy and post-partum phase, or you can choose a longer wrap for your baby. 100% cotton Length 180 cm, width 65 cm Length 220 cm and more: width 70-75 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. After tying it once, you can enjoy for hours free movement without need to tying it again and again. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 1 250,00 Kč

FLOR DE OAXACA Ring Sling duhový šátek / Arcoiris rebozo

Šátek pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. U nás předělaný na již šitý Ring Sling. Barvy kroužků vhodně doplňují barvu originálního šátku. Technický popis: materiál 100 % bavlna Velké RS: 260 cm / 70 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. The original rebozo was sewed as a Ring Sling, matching the rings in elegant way with the original rebozo. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. Technical details: 100% cotton Long RS: 260 cm / 70 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

1 950,00 Kč

FLOR DE OAXACA bílo fialový šátek / White violet rebozo

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Můžete si vybrat z různých délek dle nabídky níže, tedy jako rebozo pro těhotenskou a poporodní fázi, nebo i jako delší šátek vhodný pro nošení. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 180 cm, šířka: 65 cm Délka 220 cm a více: šířka: 70-75 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata, v úvazech vůbec nepovoluje, po prvním uvázání si můžete užívat dlouhé hodiny bez nutnosti jej dotahovat. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. You can choose below from various different lengths and use it as rebozo for your pregnancy and post-partum phase, or you can choose a longer wrap for your baby. 100% cotton Length 180 cm, width 65 cm Length 220 cm and more: width 70-75 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. After tying it once, you can enjoy for hours free movement without need to tying it again and again. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 950,00 Kč

FLOR DE OAXACA Ring Sling bílo cyklamenový šátek / White cyclamen rebozo

Šátek pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. U nás předělaný na již šitý Ring Sling. Barvy kroužků vhodně doplňují barvu originálního šátku. Technický popis: materiál 100 % bavlna Malé RS 144 cm / 65 cm Velké RS: 260 cm / 70 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. The original rebozo was sewed as a Ring Sling, matching the rings in elegant way with the original rebozo. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. Technical details: 100% cotton Small RS 144 cm / 65 cm Long RS: 260 cm / 70 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 1 450,00 Kč

FLOR DE OAXACA bílo cyklamenový / White cyclamen rebozo

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Můžete si vybrat z různých délek dle nabídky níže, tedy jako rebozo pro těhotenskou a poporodní fázi, nebo i jako delší šátek vhodný pro nošení. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 180 cm, šířka: 65 cm Délka 220 cm a více: šířka: 70-75 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata, v úvazech vůbec nepovoluje, po prvním uvázání si můžete užívat dlouhé hodiny bez nutnosti jej dotahovat. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. You can choose below from various different lengths and use it as rebozo for your pregnancy and post-partum phase, or you can choose a longer wrap for your baby. 100% cotton Length 180 cm, width 65 cm Length 220 cm and more: width 70-75 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. After tying it once, you can enjoy for hours free movement without need to tying it again and again. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 950,00 Kč

FLOR DE OAXACA bílo červený šátek / White red rebozo

Rebozo pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. Můžete si vybrat z různých délek dle nabídky níže, tedy jako rebozo pro těhotenskou a poporodní fázi, nebo i jako delší šátek vhodný pro nošení. Technický popis: materiál 100 % bavlna Délka 180 cm, šířka: 65 cm Délka 220 cm a více: šířka: 70-75 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata, v úvazech vůbec nepovoluje, po prvním uvázání si můžete užívat dlouhé hodiny bez nutnosti jej dotahovat. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Toto rebozo je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. You can choose below from various different lengths and use it as rebozo for your pregnancy and post-partum phase, or you can choose a longer wrap for your baby. 100% cotton Length 180 cm, width 65 cm Length 220 cm and more: width 70-75 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. After tying it once, you can enjoy for hours free movement without need to tying it again and again. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 950,00 Kč

FLOR DE OAXACA Ring Sling bílo červený šátek / White red rebozo

Šátek pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. U nás předělaný na již šitý Ring Sling. Barvy kroužků vhodně doplňují barvu originálního šátku. Technický popis: materiál 100 % bavlna Malé RS 144 cm / 65 cm Velké RS: 260 cm / 70 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. The original rebozo was sewed as a Ring Sling, matching the rings in elegant way with the original rebozo. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. Technical details: 100% cotton Small RS 144 cm / 65 cm Long RS: 260 cm / 70 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 1 450,00 Kč

FLOR DE OAXACA Ring Sling bílo zlaté / white gold

Šátek pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. U nás předělaný na již šitý Ring Sling. Barvy kroužků vhodně doplňují barvu originálního šátku. Technický popis: materiál 100 % bavlna Malé RS 144 cm / 65 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. The original rebozo was sewed as a Ring Sling, matching the rings in elegant way with the original rebozo. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. Technical details: 100% cotton Small RS 144 cm / 65 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

1 450,00 Kč

FLOR DE OAXACA Ring Sling bílo modrý šátek / White blue rebozo

Šátek pochází z dílny Giseldy a Reného z oblasti Oaxaca v Mexiku. Šátek je ručně tkaný na tkalcovských stavech. Každý kus je originál. U nás předělaný na již šitý Ring Sling. Barvy kroužků vhodně doplňují barvu originálního šátku. Technický popis: materiál 100 % bavlna Malé RS 144 cm / 65 cm Velké RS: 260 cm / 70 cm Gramáž 264g/m2 Šátek je utkaný z velmi pevné látky, má velkou nosnost i pro větší batolata. Údržba: v pračce prát na 40 stupňů, možné žehlit, nepoužívat sušičku, nepoužívat bělidla ani aviváž. Je velmi odolné a barvy se nesmývají. Před prvním použitím doporučujeme vyprat, vyžehlit, vlákna se postupně usadí a změknou. This rebozo come from the workshop of Giselda and René from the Oaxaca region in Mexico. The original rebozo was sewed as a Ring Sling, matching the rings in elegant way with the original rebozo. 100% natural materials, hand woven on the looms. Each piece is original. Technical details: 100% cotton Small RS 144 cm / 65 cm Long RS: 260 cm / 70 cm 264g/m2 This wrap is woven from a very firm material and you can carry even bigger babies with no problem. Maintaining: washing for 40degrees, ironing possible, no bleaching and softeners. This rebozo is very resistent and the colours resist frequent washing. Before using it for the first time, wash it and iron it, so that the yarn accommodates and softens.

Cena od 1 450,00 Kč

Batůžek rebozo / Rebozo backpack

Batůžek ušitý z rebozo látky poslouží jako krásný doplněk pro Vaše rebozo. Vejde se do něj rebozo o délce až 280 cm, takže můžete mít rebozo vždy krásně a pečlivě uložené, ale i tak při sobě. Rozměry: 37 x 30 cm Cena při koupi batůžku s rebozem: 530 Kč (20 Eur) Cena za batůžek samostatně: 660 Kč (25 Eur) The backpack made of rebozo fabric will serve as a beautiful accessory for your rebozo. It can fit up to 280 cm rebozo, so you can always have a rebozo beautifully and carefully stored, but still with you. Dimensions: 37 x 30 cm The price when bought together with rebozo: 530 Kč (20 Eur) The price for only y backpack: 660 Kč (25 Eur)

Cena od 530,00 Kč

  V kratších délkách (1,8m, 2,5m, 2,8m) lze rebozo použít na nošení miminka přes jedno rameno. Je možné uvázat na pohyblivý/posuvný uzel viz video nebo lze použít i ring sling kroužky, které jsou velmi jednoduché a vhodné na rychlé navázání. Tento způsob nošení je vhodný především na nošení na doma nebo na krátké poponášení začínajícího chodce. Další výhodou krátkých reboz je malý objem a skladnost, proto se dají nosit všude s sebou a požít tak kdykoliv.

  KOHO KOUPÍ MEXICKÝCH REBOZ OD NÁS PODPOŘÍTE

  DOÑA SOCO

  Reboza Sol de Oaxaca, Azuro, Rosa Roja pochází z dílny Doñi Soco. Ta je s manželem Albertem již několikátou generací tkalců a mají již dvě generace následovníků. Z reboz, která jsou v celém jejich domě přímo dýchá obrovská energie ruční práce a vášně pro tuto práci, ale i obrovská pokora. Jejich dům sousedí přímo s archeologickou zónou dávné zapotécké kultury a energie tohoto místa je tak prosycena celým obydlím. Doňa Soco spolupracuje s “parteras”, tedy porodními babičkami nejen ve Oaxace, ale posílá svá reboza také do různých zemí světa. Vzory na reboza a barevnou skladbu sama navrhuje. Spolupracuje s dalšími 11 rodinami ze své vesnice, jimž jde fair příjem z veškerých objednávek.

  Více fotek v části O nás.

  GISELDA A RENÉ


  Giselda a René byli prvními našimi spolupracovníky, když jsme začínaly objevovat svět ručně tkaných látek ve Oaxace. Z jejich dílny pochází například reboza Flor de Oaxaca. Tato reboza, tedy ty delší pro maminky, jsou upravená na míru, tedy jsou širší než běžná reboza a jsou v různých délkách obvyklých v Evropě.

  Více fotek v části O nás.